En fin og SPRÆLlevende baby :-D
Skrevet af Mia á Rógvi · 03-09-2010
Kategori: Ukategoriseret
det er hvad der gemmer sig i min mave.
Vi har været til NF og den lille baby ser bare helt perfekt ud, en meget lille nakkefold, arme, ben, fødder, hænder osv. lige som den skal være og størrelse helt præcis.
Jeg spurgte til hendes bud på hvor moderkagen kommer til at ligge og hun mener måske at kunne se at den kommer til at ligge i toppen af livmoderen, så der er en chance for at jeg får noget frit maveskind til at mærke baby :-)
Desværre havde de ikke nået at få svar på blodprøve fra laboratoriet, men den meget søde scanningsdame ringer til mig over frokost med resultaterne, så kryds lige for at det også er godt! Men hun var i hvert fald meget tilfreds med nakkefolden, så det holder jeg mig til indtil videre :-)
Og så var det lige et den (troede hun) erfarne 3. gangsmor, havde glemt sin vandrejournal... nåååh ja, har man også sådan en?! :-D nå, men den søde scanningsdame, sagde at jeg skulle være velkommen til at komme og få hende til at skrive i den, når jeg havde lejlighed til det.
Så nu venter jeg spændt på tlf. opkald og håber at vi i eftermiddag kan glæde de kommende storebrødre, med at nu er der faktisk en baby på vej :-)
Jeg får da også lige lagt nogle billeder ind lidt senere, den søde scanningsdame (ja jeg ved godt jeg har skrevet det mange gange nu, men hun var altså bare rigtig dejlig :-D) lavede ikke mindre end 6 billedeprint til os, dejligt!
Millermus 12+5





