(?)
|Glemt dit password?Opret gratis profil

Familie

De første private billeder af de royale tvillinger

D. 8 januar blev spændingen udløst da hoffet offentliggjorde nyheden om at kronprinseparret var blevet forældre til tvillinger – en dreng og en pige – på henholdsvis 2674 og 2554 gram. Endelig får vi nu lov til at se private billeder af de små nye royale familiemedlemmer.
Kongehuset har for kort tid siden offentliggjort de mest fantastiske billeder af den lille prins og prinsesse hvor de royale tvillinger er fotograferet i Riddersalen på Amalienborg.
 

 

Steen Brogaard - HKH Kronprins Frederiks og siden også HKH Prins Joachims personlige fotograf – har virkelig fået glimtet frem i øjet hos de nyfødte charmerende royale tvillinger.
 
Er de ikke bare søde?
 
 

 

 
Hoffet har endnu ikke fortalt hvad den lille prins og prinsesse kommer til at hedde, men mon ikke det bliver afsløret ved den store kongelige dobbelt barnedåb, der formentlig finder sted d. 14 april 2011 om eftermiddagen.
 
Se flere charmerende og skønne billeder af de to små royale tvillinger her
 
 

Din mening :

Er det ikke nogle fantastiske billeder af den lille nye prins og prinsesse?
Hvad synes du de skal hedde?
Skal du følge barnedåben på TV til april?
 

Tilføj kommentar

Log venligst ind i toppen af siden for at kunne tilføje din kommentar

Kommentarer

03-03-2011

Drengen skal hedde John, Frederik,

Pigen skal hedde Louise, Margrethe,

De sidste 2 navne er jeg ikke helt sikker på endnu.

Jeg skal da helt klart følge barnedåben på tv og synes de er nogle skønne tvillinger.




03-03-2011

De skal hedde Valdemar et eller andet og Victoria et eller andet..... Søde er de...

03-03-2011

Så længe drengen ikke skal hedde Valdemar er jeg ligeglad :)

04-03-2011

Gud hvor er de dog bedårende :D <3

04-03-2011

Er ærligt talt lidt træt af at støde på den "nyhed" overalt. De er fantastiske, men ikke mere fantastiske end alle andre babyer - bare min mening :)

04-03-2011

Og nej, skal ikke følge dåben på TV.

05-03-2011

hvor er de søde - lige så søde som alle andre babyer :-) aner ikke hvad de skal hedde og nej skal ikke følge med - støtter dog kongehuset fuldt ud... gider bare ikke rykke en dag ud af kalenderen :-P

05-03-2011

Smukke, smukke unger... Har ingen anelse om navne, men synes da at Valdemar og Victorie er udemærkede bud... Det er nu også kønne navne og passer godt til Christian og Isabella..

Jeg tror ikke vi skal følge med, vil hellere nyde tiden sammen med min egen skønne unge... Men smukke det er tvillingerne helt bestemt...! :)

06-03-2011

Ej, hvor er de bare smukke altså! Åhhh jeg bliver helt varm :)

Jeg aner bare ikke hvad de skal hedde.. Men synes I er kommet med nogle gode bud.

Og @ simper: Hvis du synes, det er så slemt, hvorfor har du så klikket ind på annoncen og brugt tid på at svare? Det er da for dumt ;)

06-03-2011

Rigtig smukke børn, næsten lige så smukke som mine egne børn:-)

Har ingen anelse om navne, synes de overraskede meget med Isabella.

Skal helt sikkert se dåben i fjernsynet,mens jeg ammer min lille datter, som skal døbes 3 dage efter.

14-03-2011

De er så søde<3

19-03-2011

Jeg skal også helt klart følge med : )
Og ja jeg syntes også de overraskede med Isabella hvilket var super fedt så det bliver vildt spændende at hørehvad de kommer til at hedde : )

19-03-2011

Jeg skal også helt klart følge med : )
Og ja jeg syntes også de overraskede med Isabella hvilket var super fedt så det bliver vildt spændende at hørehvad de kommer til at hedde : )

Læs også

Opret gratis profil! Og få Gratis Babyboks fra Libero Klubben!
  • Uploadet af:
    Diktatoren

    11:54

  • Uploadet af:
    Miss_A

    18:05

  • Uploadet af:
    Miss_A

    15:09