dejligt
Ej hvor rart det var en aaf dem du kom ind til... Det er så godt når det er en der kan berolige....
Favorit
... doubletesten.
Jeg var ved at skide grønne grise i morges fordi jeg har en kæmpe nålefobi og var helt oppe og køre, så kommer man ind til en super sød sygeplejerske hun snakker løs og siger, det er nok bedst jeg kigger væk og fortsætter med at underholde mig, kunne mærke så godt som ingenting i løbet af 30 sekunder var de 3 dimser fyldt op med blod og jeg havde plaster på. LOL jeg føler mig så fjollet 
Ej hvor rart det var en aaf dem du kom ind til... Det er så godt når det er en der kan berolige....
min doubletest i fredags.. Hader også nåle, og hvad værre er, så ligger mine blodårer mega dybt, så de kan ALDRIG finde det og få hevet det s**** blod ud.. 
Først var laboranten ved mig som stak mig i højre arm - ingenting, venstre arm - ingenting, venstre hånd - ingenting.. Og SÅ blev jeg dårlig og hun ville lade en anden prøve.. Så ind på en briks med lidt vand til mig som lå og pustede godt..
Så kom sygeplejersken ind som jeg var inde ved, ved mit første "læge"besøg 1½ uge forinden.. Og hun fik lige ram første gang.. Pyyyyyha.. Men føj hvor jeg hader det..
Ja det var meget heldig.. nu kan jeg slappe af når jeg engang skal ha' en mere 
nuller87: Ej stakkels dig, det lyder da virkelig meget ubehageligt. Jeg er heldig at jeg har et sted hvor man virkelig godt kan få blodet ud og det ligger lige under huden. Men så kan jeg da godt forstå at det var en træls oplevelse for dig. 
ikke sjovt med nåle-fobi
Jeg fik også taget blodprøver i dag. Hun sagde også at jeg bare skulle kigge væk, me det generer mig nu ikke, er normalt bloddonor, så har prøvet det så tit