Medlem siden:
11-08-2008
Sidst online:
25-02-2012
Hejsa :-)
Jeg kom også lige forbi gruppen, selvom det er længe siden sidst.
Det er helt ufatteligt så hurtigt tiden går, og ja, nu står den snart på børnehave.
Maja er nu en stolt storesøster til 2 drenge på 7 måneder. Hun er blevet så moden siden drengene kom, synes jeg. Hun hjælper til med at passe og pleje dem, og skælder mig ud hvis ikke jeg er hurtig nok til at tage dem op når de græder :-D Hun har fået en veninde som hun er uadskillelig fra i dagplejen og som hun plager om at vi skal besøge i weekenderne. Venindens Mor er rigtig sød, hvilket gør at jeg bestemt er nem at overtale. Så sidder vi mødre der og drikker kaffe mens tøserne løber rundt og laver unoder :-D
Jeg ønsker også rigtig glædelig jul og et lykkebringende nytår, forhåbentlig med en masse positive oplevelser fra ungernes børnehave-start! :-)
Kh Lone
En moderator har fjernet dette indlæg.
Medlem siden:
15-10-2008
Sidst online:
21-05-2012
Ja det er vildt som tiden går. Jeg har det helt dårligt over, at min store pige skal starte i børnehave. Væk fra hendes venner og den tryghed der er hos dagplejeren :O( men hun kommer nok til at klare det fint.
Jeg venter nr 2 til maj/juni, og det er hun meget optaget af. Alt det hun vil hjælpe med, gør mig helt blød inden i. Så må vi se om hun tager lige så godt i mod baby som hun gør nu :O)
Rigtig glædelig jul herfra :O)

En moderator har fjernet dette indlæg.
Medlem siden:
08-08-2006
Sidst online:
18-05-2012
Fødselsdato:
23-09-1978
Og nej, glæder mig bestemt ikke til tøzen skal starte i BH..som i skriver, væk fra den trygge verden, væk fra vennerne som skal i en anden børnehave..pyha..den tid den sorg
En moderator har fjernet dette indlæg.


Christina - mor til Emma og Cecilie